Lokale afdelinger

Lærerstuderendes Landskreds har lokale afdelinger på de fleste af landets læreruddannelser - i daglige tale LL-klubber.

Professionshøjskolen Absalon 


Læreruddannelsen Roskilde

Formand, Hüseyin Avni Döner
roskilde-formand@llnet.dk 

Næstformand, Shamael Adam Idris
roskilde-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Vordingborg 

Formand, Stephan Damm
vordingborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Tulle Elizabeth Wissing 
vordingborg-naestformand@llnet.dk 

 

Professionshøjskolen København 

Læreruddannelsen Carlsberg 

Formand, Bjarke Kristensen
carlsberg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Rasmus Ravn 
carlsberg-naestformand@llnet.dk 


Læreruddannelsen Nyelandsvej 

Formand, Troels Krogh Petersen 
nyelandsvej-formand@llnet.dk

Næstformand, Lærke Schmidt 
nyelandsvej-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Helsingør

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Helsingør, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Rasmus Holme, på PHKBH@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

 

Læreruddannelsen Bornholm

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Bornholm, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Rasmus Holme, på PHKBH@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

 

University College Lillebælt 


Læreruddannelsen Fyn 

Formand, Simon Lund 
fyn-formand@llnet.dk 

Næstformand, Mikkel Hansen 
fyn-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Jelling 

Formand, Kristina Lauridsen 
jelling-formand@llnet.dk

Næstformand, Amanda Larsen 
jelling-naestformand@llnet.dk  

 

University College Nord 


Læreruddannelsen Aalborg 

Formand, Victoria Nissen 
aalborg-formand@llnet.dk

Næstformand, Daniel Mortensen 
aalborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Hjørring 

Formand, Karoline Damtoft Jakobsen 
hjoerring-formand@llnet.dk

Næstformand, Camilla Ovisborg Jensen
hjoerring-naestformand@llnet.dk

 

University College Syd


Læreruddannelsen Esbjerg 

Formand, Pernille Baier Bannow
esbjerg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Camilla Kristine Lorentzen  
esbjerg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Haderslev

Formand, Mette Løhndorf
haderslev-formand@llnet.dk 

Næstformand, Louise Sophie Posselt  
haderslev-naestformand@llnet.dk

 

VIA University College 


Læreruddannelsen Aarhus 

Formand, Noor Rasmussen  
aarhus-formand@llnet.dk

Næstformand, Malou Hougaard-Brinkmann 
aarhus-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Silkeborg

Formand, Anders Ellehuus
silkeborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Mahmut Eren Çıtırıkkaya
silkeborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Skive 

Formand, Kathrine Munk Jensen
skive-formand@llnet.dk

Næstformand, Jane Juhl Skov Kristensen
skive-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Nørre Nissum 

Formand, Bettina Knudsen
nissum-formand@llnet.dk 

Næstformand, David Bødker Ipsen
nissum-naestformand@llnet.dk  

 

Læreruddannelsen Randers

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Randers, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Lina Kofoed Romanini, på VIA@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

Læreruddannelsen Holstebro 

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Holstebro, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Lina Kofoed Romanini, på VIA@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org