Lokale afdelinger

Lærerstuderendes Landskreds har lokale afdelinger på de fleste af landets læreruddannelser - i daglige tale LL-klubber.

 

Læreruddannelsen Aalborg
Formand, Jakob Madsen
aalborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Mette Marie Bagger Jørgensen
aalborg-naestformand@llnet.dk 

Læreruddannelsen Esbjerg 
Formand, Didde Knudsen
esbjerg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Jesper Aarhus
esbjerg-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Aarhus
Formand, Mathias Christensen
aarhus-formand@llnet.dk

Næstformand, Tobias Kjærgaard Jacobsen
aarhus-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Metropol 
Formand, Rasmus H. Nielsen
metropol-formand@llnet.dk

Næstformand, Pia S. Nielsen
metropol-naestformand@llnet.dk 

Læreruddannelsen Hjørring
Formand, Anders Weirum 
hjoerring-formand@llnet.dk 

Næstformand, Kean Riber Jørgensen
hjoerring-næstformand@llnet.dk 

Læreruddannelsen Fyn 
Formand, Tobias Bøllehuus
fyn-formand@llnet.dk

Næstformand, Nikolaj J. D. Lauridsen
fyn-naestformand@llnet.dk 

Læreruddannelsen Jelling
Formand, Pia Henriksen
jelling-formand@llnet.dk

Næstformand, Kristina Lauridsen
jelling-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Skive 
Formand, Camilla Thøgersen
skive-formand@llnet.dk

Næstformand, Sandra S. Nielsen
skive-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Roskilde
Formand, Hüseyin Avni Döner 
roskilde-formand@llnet.dk

Næstformand, Shamael Idris 
roskilde-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Haderslev
Formand, Kira Quanjer
haderslev-formand@llnet.dk

Næstformand, Anne-Louise Kyhl Petersen
haderslev-naestformand@llnet.dk

Læreruddannelsen Bornholm
Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Bornholm. 
Har du spørgsmål i forbindelse med evt. opstart, så kontakt sekretariatsleder Michael Hyldgaard Løgtholt på tlf. 61 55 78 69 eller på michael@llnet.dk 

Læreruddannelsen Nørre Nissum
Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Nørre Nissum. 
Har du spørgsmål i forbindelse med evt. opstart, så kontakt sekretariatsleder Michael Hyldgaard Løgtholt på tlf. 61 55 78 69 eller på michael@llnet.dk 

Læreruddannelsen Silkeborg 
Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Silkeborg. 
Har du spørgsmål i forbindelse med evt. opstart, så kontakt sekretariatsleder Michael Hyldgaard Løgtholt på tlf. 61 55 78 69 eller på michael@llnet.dk 

Læreruddannelsen Vordingborg 
Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Vordingborg. 
Har du spørgsmål i forbindelse med evt. opstart, så kontakt sekretariatsleder Michael Hyldgaard Løgtholt på tlf. 61 55 78 69 eller på michael@llnet.dk 

Læreruddannelsen Carlsberg
Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Carlsberg.
Har du spørgsmål i forbindelse med evt. opstart, så kontakt sekretariatsleder Michael Hyldgaard Løgtholt på tlf. 61 55 78 69 eller på michael@llnet.dk