Lokale afdelinger

Lærerstuderendes Landskreds har lokale afdelinger på de fleste af landets læreruddannelser - i daglige tale LL-klubber.

Professionshøjskolen Absalon 


Læreruddannelsen Roskilde

Formand, Hüseyin Avni Döner
roskilde-formand@llnet.dk 

Næstformand, Shamael Adam Idris
roskilde-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Vordingborg 

Formand, Philip Kristiansen
vordingborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Stephan Damm
vordingborg-naestformand@llnet.dk 

 

Professionshøjskolen København 

Læreruddannelsen Carlsberg 

Formand, Andreas P. Mejlhede
carlsberg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Lucca Laura Hagen
carlsberg-naestformand@llnet.dk 


Læreruddannelsen Nyelandsvej 

Formand, Abelone Rio-Hattesen
nyelandsvej-formand@llnet.dk

Næstformand, Kim Koch Petersen
nyelandsvej-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Bornholm

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Bornholm. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

 

University College Lillebælt 


Læreruddannelsen Fyn 

Formand, Tobias Bøllehuus
fyn-formand@llnet.dk 

Næstformand, Simon Lund
fyn-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Jelling 

Formand, Morten B. Ravnhold
jelling-formand@llnet.dk

Næstformand, Kristina Lauridsen
jelling-naestformand@llnet.dk  

 

University College Nord 


Læreruddannelsen Aalborg 

Formand, Anders Laulund
aalborg-formand@llnet.dk

Næstformand, Søs Sabrina Nielsen
aalborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Hjørring 

Formand, Kean Riber
hjoerring-formand@llnet.dk

Næstformand, Camilla Ovisborg Jensen
hjoerring-naestformand@llnet.dk

 

University College Syd


Læreruddannelsen Esbjerg 

Formand, Jesper Aarhus
esbjerg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Pernille Beier Bannow 
esbjerg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Haderslev

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Haderslev. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

 

VIA University College 


Læreruddannelsen Aarhus 

Formand, Tobias Kjærgaard Jacobsen
aarhus-formand@llnet.dk

Næstformand, Jeanette Virklund
aarhus-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Silkeborg

Formand, Anders Ellehuus
silkeborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Christian Hansen
silkeborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Skive 

Formand, Kathrine Munk Jensen
skive-formand@llnet.dk

Næstformand, Jane Juhl Skov Kristensen
skive-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Nørre Nissum 

Formand, Bettina Knudsen
nissum-formand@llnet.dk 

Næstformand, David Bødker Ipsen
nissum-naestformand@llnet.dk