Lokale afdelinger

Lærerstuderendes Landskreds har lokale afdelinger på de fleste af landets læreruddannelser - i daglige tale LL-klubber.

Professionshøjskolen Absalon 


Læreruddannelsen Roskilde

Formand, Sofie Nielsen  
roskilde-formand@llnet.dk 

Næstformand, Tanja Byskou Christiansen 
roskilde-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Vordingborg 

Formand, Magnus Mørk Christensen
vordingborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Stefan Høeg Andersen  
vordingborg-naestformand@llnet.dk 

 

Professionshøjskolen København 

Læreruddannelsen Carlsberg 

Formand, Ida Krebs Nissen
carlsberg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Maria Gosvig Ladegaard 
carlsberg-naestformand@llnet.dk 


Læreruddannelsen Nyelandsvej 

Formand, Thomas Raun Bøg 
nyelandsvej-formand@llnet.dk

Næstformand, Caroline Holdflod Nørgaard  
nyelandsvej-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Bornholm

Formand, Hisham Wael Zaki
bornholm-formand@llnet.dk 

Næstformand, Trine Johanne Staur 
bornholm-naestformand@llnet.dk  

 

Læreruddannelsen Helsingør

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Helsingør, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant; Kim Koch Petersen på PHKBH1@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

 

 

University College Lillebælt 


Læreruddannelsen Fyn 

Formand, Sisse Ørris Nielsen   
fyn-formand@llnet.dk 

Næstformand, Rasmus Engholm Pedersen  
fyn-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Jelling 

Formand, Amanda Larsen 
jelling-formand@llnet.dk

Næstformand, Jack Savage 
jelling-naestformand@llnet.dk  

 

University College Nord 


Læreruddannelsen Aalborg 

Formand, Victoria Nissen 
aalborg-formand@llnet.dk

Næstformand, Caroline Zimmer  
aalborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Hjørring 

Formand, Karoline Damtoft Jakobsen 
hjoerring-formand@llnet.dk

Næstformand, Christina Steen Zimmer Nyeng
hjoerring-naestformand@llnet.dk

 

University College Syd


Læreruddannelsen Esbjerg 

Formand, Sine Ipsen Schmidt
esbjerg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Lotte Ammitzbøll Jensen   
esbjerg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Haderslev

Formand, Emma Vestergaard Larsen
haderslev-formand@llnet.dk 

Næstformand, Tamara Furbo Cornett Hansen    
haderslev-naestformand@llnet.dk

 

VIA University College 


Læreruddannelsen Aarhus 

Formand, Noor Rasmussen   
aarhus-formand@llnet.dk

Næstformand, Jonathan Fuglsang
aarhus-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Silkeborg

Formand, Anne-Grethe Boel
silkeborg-formand@llnet.dk 

Næstformand, Tommy Andersen Ørnstrup 
silkeborg-naestformand@llnet.dk 

 

Læreruddannelsen Skive 

Formand, Petur Strømsten   
skive-formand@llnet.dk

Næstformand, Lise Kruchov Rachlitz
skive-naestformand@llnet.dk

 

Læreruddannelsen Nørre Nissum 

Formand, Bettina Knudsen
nissum-formand@llnet.dk 

Næstformand, David Bødker Ipsen
nissum-naestformand@llnet.dk  

 

Læreruddannelsen Randers

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Randers, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Lina Kofoed Romanini, på VIA@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org

Læreruddannelsen Holstebro 

Der er på nuværende tidspunkt ingen lokal LL-klub på Læreruddannelsen Holstebro, men du kan til hver en tid gribe fat i din bestyrelsesrepræsentant, Lina Kofoed Romanini, på VIA@dlf.org. Har du spørgsmål i forbindelse med opstart af en klub, kan du kontakte næstformand Ditte Lundby Jensen på tlf. 30 92 55 16 eller på LLnaestformand@dlf.org